| Technical data | EL9221-5000 |
|---|---|
| Technology | overcurrent protection terminal 24 V DC, 1-channel |
| Nominal voltage | 24 V DC |
| Number of outputs | 1 |
| Number of inputs | 1 |
| Input current | max. 10 A |
| Rated current | adjustable from 1…10 A in 1 A steps |
| Hold after output switch-off | ?10 s |
| Advance warning output load | 90 % |
| Integrated fail-safe element | 15 A (F) |
| Over voltage power-off | ? 32 V DC |
| Advance warning low-voltage | – |
| Reverse polarity switch-off | – |
| Current consumption E-bus | typ. 80 mA |
| Electrical isolation | 500 V (E-bus/signal voltage) |
| Special features | output additionally via power contact, LED button |
| Weight | approx. 55 g |
| Operating/storage temperature | 0…+55 °C/-25…+85 °C |
| Protect. class/installation pos. | IP 20/see documentation |
| Approvals/markings | CE, cULus, cURus |
EL9221-5000 | Overcurrent protection terminal, 24 V DC, 1-channel, max. 10 A, adjustable
SKU: EL9221-5000
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%