| Technical data | EL9550-0010, ES9550-0010 |
|---|---|
| Technology | surge filter system and field supply |
| Nominal voltage | 24 V (-15 %/+20 %) |
| Surge filter field supply | yes |
| Surge filter system supply | yes |
| Rated current field supply | up to 10 A, field+system ? 10 A |
| Rated current system supply | up to 10 A, field+system ? 10 A |
| Electrical isolation | 500 V (E-bus/field potential) |
| Diagnostics | yes |
| Weight | approx. 50 g |
| Operating/storage temperature | 0…+55 °C/-25…+85 °C |
| Vibration/shock resistance | conforms to EN 60068-2-6/EN 60068-2-27 |
| EMC immunity/emission | conforms to EN 61000-6-2/EN 61000-6-4 |
| Protect. class/installation pos. | IP 20/variable |
| Pluggable wiring | for all ESxxxx terminals |
| Approvals/markings | CE, DNV GL |
EL9550-0010 | System terminal, surge filter system and field supply
SKU: EL9550-0010
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%