EtherCAT Box 8 kênh digital output 24VDC Beckhoff EP2008-0002
SKU: EP2008-0002
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: CO/CQ, hóa đơn VAT
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: EP2008-0002 Danh mục: ,
Technical dataEP2008-0002
ProtocolEtherCAT
Bus interface2 x M8 socket, shielded, screw type
Number of outputs8
Output connectionsM12, screw type
Load typeohmic, inductive, lamp load
Nominal output voltage24 V DC (-15 %/+20 %)
Max. output current0.5 A (short-circuit proof) per channel
Short-circuit currenttyp. 1.5 A
Distributed clocks
Current consumption from US120 mA
Auxiliary power currenttyp. 20 mA + load
Electrical isolation500 V
Weightapprox. 165 g
Operating/storage temperature-25…+60 °C/-40…+85 °C