IO-Link box 8 kênh digital output 24VDC Beckhoff EPI2008-0001
SKU: EPI2008-0001
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: CO/CQ, hóa đơn VAT
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: EPI2008-0001 Danh mục: ,
Technical dataEPI2008-0001
CommunicationIO-Link
Interfaces1 x M12 plug, A-coded
Data transfer rates230.4 kbaud (COM 3)
Specification versionIO-Link V1.1, Class B
Number of outputs8
Output connectionsM8, screw type
Load typeohmic, inductive, lamp load
Nominal output voltage24 V DC (-15 %/+20 %)
Max. output current0.5 A per channel, from P24, individually short-circuit proof
Short-circuit currenttyp. 1.5 A
Current consumptiontyp. 100 mA from L+
Auxiliary power currenttyp. 20 mA + load
Electrical isolationL+/P24: yes
Weightapprox. 165 g
Operating/storage temperature-25…+60 °C/-40…+85 °C