| Technical data | IL2300-B900 |
|---|---|
| Extension modules | max. 120 with max. 512 byte input and 512 byte output data |
| Digital peripheral signals | max. 964 inputs and 964 outputs |
| Analog peripheral signals | max. 127 inputs and 127 outputs |
| Protocol | TwinCAT ADS, Modbus TCP, Beckhoff real-time Ethernet (only IL230x-B90x) |
| Configuration possibility | via KS2000 |
| Data transfer rates | 10/100 Mbit/s, automatic recognition of the transmission rate |
| Bus interface | 1 x RJ45 socket |
| Power supply | control voltage: 24 V DC (-15 %/+20 %); load voltage: according to I/O type |
| Box supply current | 30 mA + current consumption of sensors, max. 0.5 A |
| Auxiliary power current | according to I/O type |
| Weight | approx. 250 g |
| Operating/storage temperature | 0…+55 °C/-25…+85 °C |
| Vibration/shock resistance | conforms to EN 60068-2-6/EN 60068-2-27 |
| EMC immunity/emission | conforms to EN 61000-6-2/EN 61000-6-4 |
| Protect. class/installation pos. | IP 65/66/67 (conforms to EN 60529)/variable |
| Approvals/markings | CE, UL |
Coupler Box digital 4 input / 4 output 24VDC Beckhoff IL2300-B900
SKU: IL2300-B900
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%