HMI Proface PFXGP3500TAAFN 10.4 inch
SKU: PFXGP3500TAAFN
Hãng sản xuất: Proface
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: PFXGP3500TAAFN Danh mục: ,
Ethernet (LAN)IEEE802.3i/IEEE802.3u, 10BASE-T/100BASE-TX, Connector: Modular jack (RJ-45)×1
Expansion Unit 1Communication Expansion Unit x 1
Expansion Unit 2VM/DVI Input Expansion Unit x 1
USB (TYPE-A)Conforms to USB1.1.(TYPE-A conn.) X 2, Power Supply Voltage: DC5V±5%, Output Current: 500mA (max.), Communication Distance: 5m (max.)
Expansion MemoryFunction Expansion Memory x 1 (on internal circuit board)
CF CardCompact Flash Card Slot (TYPE-II) x 1
Sound OutputSpeaker Output, 70mW (Rated Load: 8Ω, Frequency: 1kHz), Connector: 2-piece terminal block (AUX) X 1
AUX Input/OutputAlarm Output, RUN Output, Buzzer Output, Rated Voltage: DC24V, Rated Current: 50mA, Remote Reset Input, Input Voltage: DC24V, Connector: 2-piece terminal block (AUX) X 1
FLEX NETWORK TypeBit variable input: 512 points, Bit variable output: 512 points, Integer variable input: 128 points, Integer variable output: 128 points, Connector: 6pin*6
Rated Input VoltageAC 100 to 240V
Input Voltage LimitsAC 85 to 264V
Rated Frequency50/60 Hz
Rated Frequency Range40 to 72 Hz
Allowable Voltage DropShorter than 1cycle (Voltage drop interval must be 1 second or more.)
Power ConsumptionAC 100 V: 90 VA or less, AC 240 V: 108 VA or less
In-Rush Current60 A (max.)
Voltage EnduranceAC 1,500V, 20 mA for 1 minute (between charging and FG terminals)
Insulation ResistanceDC500V 10MΩ (min.), (between charging and FG terminals)
Surrounding Air Temperature0 to 50 °C (32 to 122 °F)
Storage Temperature-20 to 60 °C (-4 to 140 °F)
Ambient Humidity10 to 90% RH (Wet bulb temperature: 39°C max. – no condensation.)
Storage Humidity10 to 90% RH (Wet bulb temperature: 39°C max. – no condensation.)
Vibration ResistanceIEC/EN61131-2 compliant, 5 to 9Hz Single amplitude 3.5mm [0.14in.], 9 to 150Hz Fixed acceleration: 9.8m/s², X,Y,Z directions for 10 cycles (100 minutes)
Concussion ResistanceIEC/EN61131-2 compliant, 147m/s² X,Y,Z directions for 3 times
Noise ImmunityNoise Voltage: 1,500Vp-p, Pulse Duration: 1µs, Rise Time: 1ns, (via noise simulator)
Electrostatic Discharge ImmunityContact Discharge Method: 6kV (IEC/EN61000-4-2 Level 3)
GroundingFunctional grounding: Grounding resistance of 100Ω, 2mm² or thicker wire, or your country’s applicable standard. (Same for FG and SG terminals)
StructureEquivalent to IP65f NEMA
250 TYPE 4X/13 (Front surface of embedded panel)*7
Panel Cut DimensionsW259 x H201 mm [W10.2 x H7.91 in.], Panel thickness area: 1.6 to 10 mm [0.06 to 0.39 in.]*8
Kích thước màn hình
10 inch