Động cơ Servo Keyence SV2-B500AK 5kW
Axis with keyway Absolute 5kW
SKU: SV2-B500AK
Hãng sản xuất: Keyence
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: CO/CQ, hóa đơn VAT
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: SV2-B500AK Danh mục: ,
ModelSV2-B500AK
General specificationsApplicable servo amplifierSV2-500L2
Rated output4.4 kW
Rated torque28.4 N·m *1
Instant maximum torque71.6 N·m
Rated current32.8 Arms
Instant maximum current84 Arms
Rated rotation speed1500 min-1
High rotation speed3000 min-1
Torque constant0.934 N·m/Arms
Rotor moment of inertia75.4 ×10-4kg·m2
Rated power rating107 kW/s
Rated angle acceleration3770 rad/s2
Excitation methodPermanent magnet
Position/speed detection encoderResolution22 bits
TypeAbsolute (ABS) type
Operating ambient temperature0 to +60°C 32 to 140°F (reduced ratings at +40°C 104°F or more)
Storage ambient temperature-20 to +60°C -4 to +140°F
Operating/storage ambient temperature20 to 80% RH (no condensation)
Operating atmosphereIndoors (no corrosive gas, flammable gas, oil mist, or dust)
Altitude2000 m 6561.7′ or less (reduced ratings at 1000 m 3280.8′ or more)
Vibration rankV15
Impact resistance490 m/s2 1607.6’/s2 with servo motor flange surface as reference, 2 times
Isolation rankphase F
Min. insulation resistance500 VDC, 10 MΩ or more with insulation resistance tester
Isolation voltage tolerance1500 VAC for 1 minute