Động cơ Servo Keyence SV2-M010AK 100W
Axis with keyway Absolute 100W
SKU: SV2-M010AK
Hãng sản xuất: Keyence
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: SV2-M010AK Danh mục: ,
ModelSV2-M010AK
General specificationsApplicable servo amplifierSV2-010L2
Rated output100 W
Rated torque0.318 N·m *1
Instant maximum torque1.11 N·m
Rated current0.85 Arms
Instant maximum current3.1 Arms
Rated rotation speed3000min-1
High rotation speed6000 min-1
Torque constant0.413 N·m/Arms
Rotor moment of inertia0.0659 ×10-4kg·m2
Rated power rating15.3 kW/s
Rated angle acceleration48200 rad/s2
TypeAbsolute (ABS) type
Operating ambient temperature0 to +60°C 32 to 140°F (reduced ratings at +40°C 104°F or more)
Storage ambient temperature-20 to +60°C -4 to +140°F
Operating/storage ambient temperature20 to 80% RH (no condensation)
Isolation rankUL: phase A, CE: phase B
Min. insulation resistance500 VDC, 10 MΩ or more with insulation resistance tester
Isolation voltage tolerance1500 VAC for 1 minute