ELM3004-0000 | EtherCAT Terminal, 4-channel analog input, voltage, ±30 V…±20 mV, 24 bit, 10 ksps
SKU: ELM3004-0000
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: CO/CQ, hóa đơn VAT
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: ELM3004-0000 Danh mục: ,
Technical dataELM3004-0000
Number of channels4
Technologyvoltage measurement
Signal typedifferential
Connection technology2-wire
Connection typepush-in, service plug 2-pin
Max. sampling ratemax. 100 µs/10 ksps (per channel, simultaneously)
Oversampling factorn = 1…100 selectable (max. 10 ksamples/s)
Internal resistance> 500 k? (30 V); > 4 M? (others)
Measuring errortyp. < ±50 ppm/±0.005 % in some measuring ranges, relative to the respective full scale value, see documentation
Temperature coefficienttyp. < 1 ppm/K
Functional diagnosticsyes
Connection diagnosticsbroken wire/short circuit
Distributed clocksyes, accuracy << 1 µs
Resolution24 bit (incl. sign)
Electrical isolation channel/channelno
Electrical isolation channel/bus707 V DC (type test)
Electrical isolation channel/SGND707 V DC (type test)
Current consumption power contacts
Current consumption E-bustyp. 470 mA
Weightapprox. 350 g
Operating/storage temperature-25…+60 °C/-40…+85 °C
Thermal dissipationtyp. 3 W