PS2001-2410-0000 | Power supply PS2000; output: 24 V DC, 10 A; input: AC 100…240 V/DC 110…150 V, 1-phase
SKU: PS2001-2410-0000
Hãng sản xuất: Beckhoff
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: CO/CQ, hóa đơn VAT
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: PS2001-2410-0000 Danh mục: ,
Technical dataPS2001-2410-0000
Input voltageAC 100…240 V, DC 110…150 V
Wide-range inputyes
Input currenttyp. 1.13 A at 230 V AC
Switch-on current limiteryes
Mains frequency50…60 Hz
Starting currenttyp. 6 A peak at 230 V AC
Harmonic correction (PFC)active
Output voltage24 V DC
Adjustment range24…28 V DC
Output current10 A
Output240 W
Extra power20 % (continuously)
Precise fuse releaseyes
DC OK LEDyes
Efficiencyapprox. 95.2 %
Operating temperature-25…+70 °C