HMI Weintek MT8104XH 10.4 inch 24VDC
SKU: MT8104XH
Hãng sản xuất: Weintek
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: Hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & Sửa chữa màn hình HMI Weintek theo yêu cầu
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trọn đời
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: MT8104XH Danh mục: ,
Hardware Specification
Display10.4″ TFT
Brightness400 cd/m2
Color65536 colors
Contrast Ratio400:01:00
Resolution (WxH dots)800 x 600
Back lightLED
CCFL life time30,000 hr. min.
Touch panel4 wires resistive type
Touch AccuracyActive Area Length(X)±2%, Width(Y)±2%
Surface Hardness4H
Ethernet port(10/100 Base-T)
I/O portCOM1 (RS-232/RS-485 2W/4W), COM2(RS232),COM3(RS-232/RS-4852W)
USB Host2 USB Host port
Audio1 x Audio Line Out, 1 x MIC In
ProcessorAMD Geode&
x2122; LX800/500MHz core processor
Storage256MB D.O.M
DRAM256MB on board DDR-400MHz SDRAM
SD card slotSupport SDHC/SD, MT8000 doesn’t support Plug and Play.
RTCBuilt-in (CR2032 3V lithium battery.)
General Specification
Input Power24±20% VDC (21.6~26.4VDC)
Power Consumption1.25 A@24VDC
CEComplies with EN50081-2 and EN50082-2 standards
FCCComplies with FCC Class A
Voltage resistance500VAC (1 min.)
Isolation resistanceExceed 50Mc at 500VDC
Vibration endurance10 to 25 Hz (X,Y,Z direction 2G 30minutes)
Protection structureIP65 front panel (O ring seal)
Operating Temperature0~45°C
Operation humidity10-90% RH (non –condense)
EnclosurePlastic
Dimensions WxHxD286x212x50mm
Panel cutout dimension259 x 201 mm
WeightApprox. 1.6 kg
Operating System
Operating SystemEB8000 V2.0.0 or Newer
Tham khảo các loại HMI phổ biến
Thông tin bổ sung
Thương hiệu
Thời gian bảo hành
1 Năm
Kích thước màn hình
10 inch