Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-100A-KS 1kW
SKU: MR-J4-100A-KS
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: MR-J4-100A-KS Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO J4 series
Sub-range nameMR-J4 series
Supply voltage (AC)200Vac-240Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Supply voltage (DC)283Vdc-340Vdc
Type of networkSingle-phase input (2P) or 3-phase input (3P) or DC input
Rated current6A
Rated active power (kW)1000W / 1kW
Communication protocolRS-422RS-485
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)60 mm
Net Depth (mm)185 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SON)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (RES)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (PC / ST1 / RS2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TL / ST2 / RS1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SP1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SP2)
Analog inputs1 x analog input (0-10Vdc) (TLA / TC)1 x analog input (-10…+10Vdc) (VC / VLA)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH168mm x W60mm x D185mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption5A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 30 W