Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-10TM1-PNT 0.1kW
SKU: MR-J4-10TM1-PNT
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J4-10TM1-PNT Danh mục: ,
Sub-range nameMR-J4 series
Designmulti-network interfacebuilt-in dynamic brakenatural cooling
Supply voltage (AC)100Vac-120Vac (100V class)
Type of networkSingle-phase input (2P)
Rated current1.1A
Rated active power (kW)100W / 0.1kW
Communication protocolPROFINET
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)50 mm
Net Depth (mm)161 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (DOG)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR2)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH168mm x W50mm x D161mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption3A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 30 W