Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-15KTM-PNT
SKU: MR-J4-15KTM-PNT
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J4-15KTM-PNT Danh mục: ,
Sub-range nameMR-J4 series
Designmulti-network interfacebuilt-in regenerative resistorforced ventilation cooling
Supply voltage (AC)200Vac-240Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Type of network3-phase input (3P)
Rated current87A
Rated active power (kW)15kW
Communication protocolPROFINET
Net Height (mm)400 mm
Net Width (mm)220 mm
Net Depth (mm)266 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (DOG)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR2)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH400mm x W220mm x D266mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption64A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 45 W