Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-40A1-RJ132 0.4kW
SKU: MR-J4-40A1-RJ132
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J4-40A1-RJ132 Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO J4 series
Sub-range nameMR-J4 series
Supply voltage (AC)100Vac-120Vac (100V class)
Supply voltage (DC)283Vdc-340Vdc
Type of networkSingle-phase input (2P) or DC input
Rated current2.8A
Rated active power (kW)400W / 0.4kW
Communication protocolRS-422RS-485
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)40 mm
Net Depth (mm)170 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SON)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (RES)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (PC / ST1 / RS2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TL / ST2 / RS1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SP1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SP2)
Analog inputs1 x analog input (0-10Vdc) (TLA / TC)1 x analog input (-10…+10Vdc) (VC / VLA)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH168mm x W40mm x D170mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption9A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 30 W