Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-60GF4-KS 0.6kW
SKU: MR-J4-60GF4-KS
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J4-60GF4-KS Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO J4 series
Sub-range nameMR-J4 series
Supply voltage (AC)380Vac-480Vac (400V class; 400Vac / 415Vac / 440Vac)
Supply voltage (DC)283Vdc-340Vdc
Type of network3-phase input (3P) or DC input
Rated current1.5A
Rated active power (kW)600W / 0.6kW
Communication protocolCC-Link
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)60 mm
Net Depth (mm)195 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (DOG)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TPR2)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH168mm x W60mm x D195mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption1.4A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 30 W