Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-JET-200G
SKU: MR-JET-200G
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-JET-200G Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO JET series
Sub-range nameMR-JE series
Designbuilt-in dynamic brakebuilt-in regenerative resistorforced ventilation cooling
Supply voltage (AC)200Vac-240Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Type of networkSingle-phase input (2P) or 3-phase input (3P)
Rated current11A
Rated active power (kW)2000W / 2kW
Communication protocolCC-Link
Net Height (mm)196 mm
Net Width (mm)80 mm
Net Depth (mm)205 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)
Degree of protectionIP20
DimensionsH196mm x W80mm x D205mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-25°C…+70 °C
Current consumption11A input