Động cơ Servo Mitsubishi HA-LFS25K14 25kW
SKU: HA-LFS25K14
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: HA-LFS25K14 Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo motor
Product series / family nameMELSERVO J2S series
Sub-range nameHA-LF series
FunctionsAC brushless rotary servo motor
Supply voltage (AC)400Vac class
Rated current70A
Rated active power (kW)25kW
Rotational speed1000rpm1200rpm (maximum)
Torque239Nm nominal
Maximum torque597Nm
Moment of inertia0.1080kg.m2 (1080kg.cm2)
Net Height (mm)555 mm
Net Width (mm)352 mm
Net Depth (mm)780 mm
Mounting mode350x350mm flange mounting
Resolution17-bit (equivalent to 131072ppr) feedback
Degree of protectionIP44
DimensionsH555mm x W352mm x D780mm
Ambient air temperature for operation0…+40 °C
Ambient air temperature for storage-15°C…+70 °C
Maximum current175 A