Động cơ Servo Mitsubishi HA-LFS30K24 30kW
SKU: HA-LFS30K24
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: HA-LFS30K24 Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo motor
Product series / family nameMELSERVO J2S series
Sub-range nameHA-LF series
FunctionsAC brushless rotary servo motor
Supply voltage (AC)400Vac class
Rated current83A
Rated active power (kW)30kW
Rotational speed2000rpm2000rpm (maximum)
Torque143Nm nominal
Maximum torque358Nm
Moment of inertia0.0550kg.m2 (550kg.cm2)
Net Height (mm)370 mm
Net Width (mm)286 mm
Net Depth (mm)745 mm
Mounting mode280x280mm flange mounting
Resolution17-bit (equivalent to 131072ppr) feedback
Degree of protectionIP44
DimensionsH370mm x W286mm x D745mm
Ambient air temperature for operation0…+40 °C
Ambient air temperature for storage-15°C…+70 °C
Maximum current208 A