Động cơ Servo Mitsubishi HF-MP053B 0.05kW 220V
SKU: HF-MP053B
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: HF-MP053B Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo motor
Product series / family nameMELSERVO J3 series
Sub-range nameHF-MP series
FunctionsAC brushless rotary servo motor
Supply voltage (AC)200Vac class
Rated current1.1A
Rated active power (kW)50W / 0.05kW
Rotational speed3000rpm6000rpm (maximum)
Torque0.16Nm nominal
Maximum torque0.48Nm
Moment of inertia0.0000025kg.m2 (0.025kg.cm2)
Connection type4-pin rectangular connector
Net Height (mm)57.1 mm
Net Width (mm)41 mm
Net Depth (mm)132.5 mm
Mounting mode40x40mm flange mounting
Degree of protectionIP65
DimensionsH57.1mm x W41mm x D132.5mm
Ambient air temperature for operation0…+40 °C
Ambient air temperature for storage-15°C…+70 °C
Maximum current3.2 A