Động cơ Servo Mitsubishi HG-JR25K1
SKU: HG-JR25K1
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: HG-JR25K1 Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo motor
Product series / family nameMELSERVO J4 series
Sub-range nameHG-JR series
FunctionsAC brushless rotary servo motor
Supply voltage (AC)200Vac class
Rated current95A
Rated active power (kW)25kW
Rotational speed1000rpm1500rpm (maximum)
Torque239Nm nominal
Maximum Torque717Nm
Moment of inertia0.0764kg.m2 (764kg.cm2)
Connection typeMS-type connectors
Net Height (mm)345 mm
Net Width (mm)250 mm
Net Depth (mm)740 mm
Mounting mode250x250mm flange mounting
Resolution22-bit (Equivalent to 4194304ppr) feedback
Degree of protectionIP44
DimensionsH345mm x W250mm x D740mm
Ambient air temperature for operation0…+40 °C
Ambient air temperature for storage-15°C…+70 °C
Maximum radial load3234 N
Maximum axial load1470 N
Maximum current313 A