Động cơ Servo Mitsubishi HG-KN13BJ-S100 0.1kW
SKU: HG-KN13BJ-S100
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: HG-KN13BJ-S100 Danh mục: , Thẻ:
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo motor
Product series / family nameMELSERVO JE series
Sub-range nameHG-KN series
FunctionsAC brushless rotary servo motor
Supply voltage (AC)200Vac class
Rated current0.8A
Rated active power (kW)100W / 0.1kW
Rotational speed3000rpm5000rpm (maximum)
Torque0.32Nm nominal
Maximum torque0.95Nm
Moment of inertia0.0000843kg.m2 (0.0843kg.cm2)
Net Height (mm)81.8 mm
Net Width (mm)43 mm
Net Depth (mm)154.6 mm
Mounting mode40x40mm flange mounting
Resolution131072ppr (equivalent to 17-bit) feedback
Degree of protectionIP65
DimensionsH81.8mm x W43mm x D154.6mm
Ambient air temperature for operation0…+40 °C
Ambient air temperature for storage-15°C…+70 °C
Maximum radial load88 N
Maximum axial load59 N
Maximum current2.4 A