Transistor MJ15003G/MJ15004G
Giá: 120.000  Thị trường: 150.000  (Giảm -20%)
Báo giá
Danh mục:
Manufacturer ON Semiconductor
Manufacturer Part Number MJ15003G/MJ15004G
Description TRANS PWR NPN 20A 140V TO3
Transistor TypeNPN
Current – Collector (Ic) (Max)20A
Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max)140V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic1V @ 500mA, 5A
Current – Collector Cutoff (Max)250µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce25 @ 5A, 2V
Power – Max250W
Frequency – Transition2MHz