Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J2S-100B 1kW
SKU: MR-J2S-100B
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: MR-J2S-100B Danh mục: , , Thẻ:
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO J2S series
Sub-range nameMR-J2 series
FunctionsAC motion servo drive / amplifiersine wave PWM control/current control method
Designbuilt-in dynamic brakenatural coolingSSCNET III/H
Supply voltage (AC)200Vac-230Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Type of networkSingle-phase input (2P) or 3-phase input (3P)
Rated active power (kW)1000W / 1kW
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)70 mm
Net Depth (mm)190 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM1)
Digital outputs1 x digital relay output (MBR)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
DimensionsH168mm x W70mm x D190mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 50 W