Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J2S-200B 2kW
SKU: MR-J2S-200B
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J2S-200B Danh mục: , Thẻ:
Sub-range nameMR-J2 series
FunctionsAC motion servo drive / amplifiersine wave PWM control/current control method
Designbuilt-in dynamic brakeforced ventilation coolingSSCNET III/H
Supply voltage (AC)200Vac-230Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Type of networkSingle-phase input (2P) or 3-phase input (3P)
Rated active power (kW)2000W / 2kW
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)90 mm
Net Depth (mm)195 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM1)
Digital outputs1 x digital relay output (MBR)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
DimensionsH168mm x W90mm x D195mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 50 W