Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J2S-10A1 0.1kW
SKU: MR-J2S-10A1
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Báo giá
SKU: MR-J2S-10A1 Danh mục: ,
Sub-range nameMR-J2 series
Designbuilt-in dynamic brakenatural cooling
Supply voltage (AC)100Vac-120Vac (100V class)
Type of networkSingle-phase input (2P)
Rated active power (kW)100W / 0.1kW
Rated active power (kW)No communication interface
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)50 mm
Net Depth (mm)135 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EMG)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSP)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (LSN)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SON)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (RES)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (PC / ST1 / RS2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (TL / ST2 / RS1)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (SP2)
Analog inputs1 x analog input (0-10Vdc) (TLA / TC)1 x analog input (-10…+10Vdc) (VC / VLA)
Resolution17-bit / 131072ppr encod. feedback input
DimensionsH168mm x W50mm x D135mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption59A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption)50 W