Bộ điều khiển Servo Mitsubishi MR-J4-200B-KS020 2kW
SKU: MR-J4-200B-KS020
Thương hiệu: Mitsubishi
Chất lượng: Mới 100%
Bảo hành: Chính hãng
Chứng từ: hóa đơn VAT
Dịch vụ kèm theo:
✓ Cài đặt & sửa chữa Servo Mitsubishi theo yêu cầu
✓ Hỗ trợ kỹ thuật trong quá trình sử dụng
✓ Lắp đặt & vận hành tận nơi
cam kết bán hàng giá tốt
Báo giá
SKU: MR-J4-200B-KS020 Danh mục: ,
Primary brandMitsubishi Electric
Main functionAC servo drive
Product series / family nameMELSERVO J4 series
Sub-range nameMR-J4 series
Supply voltage (AC)200Vac-240Vac (200V class; 220Vac / 230Vac)
Supply voltage (DC)283Vdc-340Vdc
Type of networkSingle-phase input (2P) or 3-phase input (3P) or DC input
Rated current11A
Rated active power (kW)2000W / 2kW
Net Height (mm)168 mm
Net Width (mm)90 mm
Net Depth (mm)195 mm
Digital inputs1 x digital input (24Vdc; sink/source) (EM2)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (FLS)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (RLS)1 x digital input (24Vdc; sink/source) (DOG)
Analog outputs1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO1)1 x analog output (-10…+10Vdc) (MO2)
Degree of protectionIP20
DimensionsH168mm x W90mm x D195mm
Ambient air temperature for operation0…+55 °C
Ambient air temperature for storage-20°C…+65 °C
Current consumption10.5A input
Power consumption(drive auxiliary power consumption) 30 W